Επισκέπτες αυτή τη στιγμή:


Σας ενημερώνουμε ότι στις 23/5 έχει προγραμματιστεί επίσκεψη του Τεχνικού Διευθυντή ΕΠΟ, Χαράλαμπου Ζελενίτσα, σε Δημοτικά Σχολεία της Χίου, στο πλαίσιο του προγράμματος της ΕΠΟ «Πάσα στα θρανία». Το πρόγραμμα: Ώρα 10:15, Δημ. Σχ. Κάμπου Χίου Ώρα 12:00, 2ο Δημ. Σχ. Βροντάδου Χίου. Το πρόγραμμα «Πάσα στα θρανία» είναι το πρώτο εγκεκριμένο σχολικό πρόγραμμα από το αρμόδιο Υπουργείο που εκπονείται από την Ε.Π.Ο. και υλοποιείται σε συνεργασία με το εκπαιδευτικό προσωπικό. Περιλαμβάνει επισκέψεις και ομιλίες αναφορικά με το «ευ αγωνίζεσθαι» και τις άλλες ευγενείς αξίες του ποδοσφαίρου από διακεκριμένους ποδοσφαιριστές, όπως είναι οι πρωταθλητές Ευρώπης 2004, προπονητές και εκπαιδευτές σε δεκάδες Δημοτικά Σχολεία, κυρίως από την περιφέρεια, συμπεριλαμβανομένων ειδικών, μειονοτικών και διαπολιτισμικών μονάδων σε ποσοστό άνω του 20%.

Τελευταίες Ανακοινώσεις

Ανακοίνωση, 22/5/2018 12:01
 Αύριο Τετάρτη 23/05/2018 και ώρα 14:30 στα γραφεία της Ε.Π.Σ Χίου ο Τεχνικός Διευθυντής της ΕΠΟ κ. Χαράλαμπος Ζελενίτσας θα παρουσιάσει το ‘’ Στρατηγικό πλάνο της ΕΠΟ’’ σε παράγοντες και προπονητές των Σωματείων της δύναμης μας.... περισσότερα...
Αποφάσεις Πειθαρχικής Επιτροπής 15/05/2018 ΠΟΙΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΩΝ, 17/5/2018 12:13
 Στη Χίο σήμερα 15-05-2018, ημέρα της εβδομάδας Τρίτη στα γραφεία της Ε.Π.Σ. Χίου συνεδρίασε η  Πειθαρχική Επιτροπή της Ένωσης.   Αφού εξέτασε τα φύλλα αγώνα και τις εκθέσεις των παρατηρητών, λαμβάνοντας υπόψη τις διατάξεις του Κ.Α.Π. και του Πειθαρχικού κώδικα της Ε.Π.Ο. αποφασίζει για τις εξής ποινές:          ΠΟΙΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑ... περισσότερα...
Κλήρωση Προ Τζούνιορ, 17/5/2018 11:07
 Ενημερώνουμε τα σωματεία υποδομών ότι η κλήρωση του Πρωταθλήματος  Προ Τζούνιορ θα γίνει το Σάββατο  19/05/2018 και ώρα11:00 στα γραφεία της Ε.Π.Σ Χίου.    ... περισσότερα...


Τελευταίοι και Σημερινοί Αγώνες

Play Off Β΄ Κατηγορίας
(5η αγωνιστική)
ΑγώναςΓήπεδοΗμέραΗμ/νίαΏραΔιαιτητέςΑποτέλεσμα
1.Α.Ο ΠΥΡΓΟΣ ΠΥΡΓΙΟΥ - ΛΕΩΝ ΑΦΡΟΔΙΣΙΩΝΠΥΡΓΙΟΥΚυριακή20/05/1817:30ΤΖΑΜΟΥΤΖΑΝΤΩΝΗΣ Π., ΚΑΖΑΣ Ι., ΜΗΛΙΟΣ Ν.
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΣΥΡΙΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ)
(Παρατηρητής: Σύριος Χαράλαμπος)
1-1
2.Α.Ο ΑΤΛΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ - A.O ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΘΟΛΟΠΟΤΑΜΙΟΥΘΥΜΙΑΝΩΝΚυριακή20/05/1817:30ΣΤΟΥΠΑΚΗΣ Σ., ΑΝΔΡΕΟΥ Α., ΕΠΙΤΡΟΠΑΚΗΣ Ν.
(Παρατηρητής: Χονδρέλης Ιωάννης)
2-1
6η αγωνιστική
3.A.O ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΘΟΛΟΠΟΤΑΜΙΟΥ - Α.Ο ΠΥΡΓΟΣ ΠΥΡΓΙΟΥΘΟΛΟΠΟΤΑΜΙΟΥΤετάρτη23/05/1817:30ΓΙΟΜΕΛΟΣ Δ., ΣΕΛΛΗ Α., ΠΟΙΜΕΝΙΔΗ Δ.
(Παρατηρητής: Γιαννούμης Γεώργιος)
4.ΛΕΩΝ ΑΦΡΟΔΙΣΙΩΝ - Α.Ο ΑΤΛΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥΦΑΦΑΛΙΕΙΟΝ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥΤετάρτη23/05/1817:30ΚΑΖΑΣ Ι., ΑΜΟΙΡΙΔΗΣ Γ., ΛΙΑΔΗΣ Κ.
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΜΑΧΑΙΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ)
(Παρατηρητής: Ντάτης Νικήτας)
Play Out Α΄ Κατηγορίας
(5η αγωνιστική)
ΑγώναςΓήπεδοΗμέραΗμ/νίαΏραΔιαιτητέςΑποτέλεσμα
5.Α.Ο ΠΑΝΟΙΝΟΥΣΣΙΟΣ - Α.Π.Σ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΥΟΙΝΟΥΣΣΩΝ "ΓΙΑΝΝΗΣ ΔΙΑΜΑΝΤΗ ΛΕΚυριακή20/05/1817:30ΦΥΛΑΚΤΟΣ Ο., ΠΙΤΤΑΟΥΛΗΣ Ν., ΜΑΝΤΟΥΒΑΛΟΣ Β.
(Παρατηρητής: Κουτσουλιάς Γεώργιος)
0-3
6.Α.Ο ΒΑΡΒΑΣΙΑΚΟΣ - Κ.Ε.Α.Σ ΦΑΡΚΑΙΝΑΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΧΙΟΥΚυριακή20/05/1817:30ΛΙΒΑΝΙΔΗΣ Γ., ΚΟΠΑΝΟΣ Κ., ΠΕΤΡΙΔΗΣ Γ.
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΦΙΣΤΟΥΡΗΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ)
(Παρατηρητής: Δελέγκος Στέφανος)
1-2
6η αγωνιστική
7.Κ.Ε.Α.Σ ΦΑΡΚΑΙΝΑ - Α.Ο ΠΑΝΟΙΝΟΥΣΣΙΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΧΙΟΥΤετάρτη23/05/1816:00ΜΗΛΙΟΣ Ν., ΓΕΩΡΓΟΤΑΣ Γ., ΕΠΙΤΡΟΠΑΚΗΣ Ν.
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΣΥΡΙΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ)
(Παρατηρητής: Ευστρατίου Ευστράτιος)
8.Α.Π.Σ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΥ - Α.Ο ΒΑΡΒΑΣΙΑΚΟΣΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΥΚΟΥΣΗΤετάρτη23/05/1816:00ΚΟΠΑΝΟΣ Κ., ΤΣΟΥΧΛΗΣ Π., ΠΕΤΡΙΔΗΣ Γ.
(Παρατηρητής: Ρούλης Παντελής)
Junior
(14η αγωνιστική)
ΑγώναςΓήπεδοΗμέραΗμ/νίαΏραΔιαιτητέςΑποτέλεσμα
9.Α.Ο ΠΥΡΓΟΣ ΠΥΡΓΙΟΥ - ΚΥΒΕΛΗ-ΛΕΩΝ/ΛΕΩΝΠΥΡΓΙΟΥΚυριακή20/05/1816:00ZHUKA S., ΜΗΛΙΟΣ Ν.
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΣΥΡΙΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ)
(Παρατηρητής: Σύριος Χαράλαμπος)
3-0
Ημιτελικοί αγώνες Τζούνιορ
(1η αγωνιστική)
ΑγώναςΓήπεδοΗμέραΗμ/νίαΏραΔιαιτητέςΑποτέλεσμα
10.Π.Σ. ΑΙΑΝΤΑΣ ΧΙΟΥ 2017 - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 1ΚΑΛΛΙΜΑΣΙΑΣΤρίτη22/05/1818:30ΤΣΟΥΧΛΗΣ Π.
(Παρατηρητής: Κοματάς - Μοίρα)
9-1
11.ΠΑΧ 1 - ΘΥΕΛΛΑ ΧΑΛΚΕΙΟΥΣΚΑΛΛΙΜΑΣΙΑΣΤετάρτη23/05/1818:30ΕΠΙΤΡΟΠΑΚΗΣ Ν.
(Παρατηρητής: Ρούλης Παντελής)
Προ Ημιτελικοί αγώνες Τζούνιορ
(1η αγωνιστική)
ΑγώναςΓήπεδοΗμέραΗμ/νίαΏραΔιαιτητέςΑποτέλεσμα
12.Π.Σ. ΑΙΑΝΤΑΣ ΧΙΟΥ 2017 - A.O ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΘΟΛΟΠΟΤΑΜΙΟΥΦΑΦΑΛΙΕΙΟΝ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥΣάββατο19/05/1817:30ΛΙΑΔΗΣ Κ., ΣΕΛΛΗ Α.
(Παρατηρητής: Κοματάς Δημήτρης)
7-0
13.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 1 - Α.Ο ΒΑΡΒΑΣΙΑΚΟΣΦΑΦΑΛΙΕΙΟΝ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥΣάββατο19/05/1818:45ΛΙΑΔΗΣ Κ., ΠΟΙΜΕΝΙΔΗ Δ.
(Παρατηρητής: Κοματάς Δημήτρης)
2-1
14.Ε.Φ.Κ ΠΟΣΕΙΔΩΝ - ΘΥΕΛΛΑ ΧΑΛΚΕΙΟΥΣΦΑΦΑΛΙΕΙΟΝ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥΚυριακή20/05/1817:30ΤΣΟΥΧΛΗΣ Π., ΧΟΝΔΡΟΜΑΤΙΔΗΣ Ν.
(Παρατηρητής: Ρούλης Παντελής)
0-0 (πεν: 3-4)
15.ΠΑΧ 1 - Σ.Ι.Φ.Ι ΚΟΦΙΝΑΦΑΦΑΛΙΕΙΟΝ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥΚυριακή20/05/1818:45ΤΣΟΥΧΛΗΣ Π., ΧΟΝΔΡΟΜΑΤΙΔΗΣ Ν.
(Παρατηρητής: Ρούλης Παντελής)
11-1
Τελικοί Νέων
(4η αγωνιστική)
ΑγώναςΓήπεδοΗμέραΗμ/νίαΏραΔιαιτητέςΑποτέλεσμα
16.ΑΙΑΝΤΑΣ ΧΙΟΥ 2017/ΒΑΡΒΑΣΙΑΚΟΣ - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΧΙΟΥ (Μικρός Τελικός Νέων)ΦΑΦΑΛΙΕΙΟΝ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥΠαρασκευή18/05/1816:30ΦΥΛΑΚΤΟΣ Ο., ΤΣΟΥΧΛΗΣ Π., ΠΟΙΜΕΝΙΔΗ Δ.
(Παρατηρητής: Μοίρα Στέλλα)
6-0
3η αγωνιστική
17.ΚΛΑΣΣΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΝΙ/ΈΝΩΣΗ - ΚΟΦΙΝΑΣ/ΛΕΩΝ (3ος Τελικός Νέων)ΦΑΦΑΛΙΕΙΟΝ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥΠαρασκευή18/05/1818:30ΜΗΛΙΟΣ Ν., ΑΜΟΙΡΙΔΗΣ Γ., ΕΠΙΤΡΟΠΑΚΗΣ Ν.
(Παρατηρητής: Γεωργούλης Ιώαννης)
1-1 (πεν: 9-8)

Σημείωση: Η τεχνική επιτροπή διατηρεί το δικαίωμα για κάθε αλλαγή που κρίνεται απαραίτητη.


Προσεχείς Αγώνες

Τελικοί Νέων
(5η αγωνιστική)
ΑγώναςΓήπεδοΗμέραΗμ/νίαΏραΔιαιτητέςΑποτέλεσμα
1.ΚΟΦΙΝΑΣ/ΛΕΩΝ - ΚΛΑΣΣΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΝΙ/ΈΝΩΣΗ (Μεγάλος Τελικός Νέων)ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΧΙΟΥΚυριακή27/05/1818:00ΚΟΠΑΝΟΣ Κ., ΧΟΝΔΡΟΜΑΤΙΔΗΣ Ν., ΑΝΔΡΕΟΥ Α., ΜΗΛΙΟΣ Ν.
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΜΑΧΑΙΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ)
(Παρατηρητής: Γεωργούλης - Κοματάς)
Προ Τζούνιορ Α΄ Όμιλος
(1η αγωνιστική)
ΑγώναςΓήπεδοΗμέραΗμ/νίαΏραΔιαιτητέςΑποτέλεσμα
2.Α.Π.Σ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΥ - Σ.Ι.Φ.Ι ΚΟΦΙΝΑΦΑΦΑΛΙΕΙΟΝ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥΣάββατο26/05/1817:00
3.ΚΛΑΣΣΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΝΙ 1 - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 3ΦΑΦΑΛΙΕΙΟΝ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥΣάββατο26/05/1817:30
4.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2 - Α.Π.Π.Σ ΗΡΑΚΛΗΣ ΘΥΜΙΑΝΩΝΦΑΦΑΛΙΕΙΟΝ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥΣάββατο26/05/1818:00
5.ΠΑΧ 2 - ΠΑΧ 1ΦΑΦΑΛΙΕΙΟΝ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥΣάββατο26/05/1818:30
2η αγωνιστική
6.ΚΛΑΣΣΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΝΙ 1 - Α.Π.Σ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΥΦΑΦΑΛΙΕΙΟΝ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥΣάββατο26/05/1819:00
7.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 3 - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2ΦΑΦΑΛΙΕΙΟΝ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥΣάββατο26/05/1819:30
8.Σ.Ι.Φ.Ι ΚΟΦΙΝΑ - ΠΑΧ 2ΦΑΦΑΛΙΕΙΟΝ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥΣάββατο26/05/1820:00
9.Α.Π.Π.Σ ΗΡΑΚΛΗΣ ΘΥΜΙΑΝΩΝ - ΠΑΧ 1ΦΑΦΑΛΙΕΙΟΝ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥΣάββατο26/05/1820:30
3η αγωνιστική
10.ΠΑΧ 1 - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 3ΦΑΦΑΛΙΕΙΟΝ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥΚυριακή27/05/1809:00
11.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2 - ΚΛΑΣΣΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΝΙ 1ΦΑΦΑΛΙΕΙΟΝ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥΚυριακή27/05/1809:30
12.Α.Π.Π.Σ ΗΡΑΚΛΗΣ ΘΥΜΙΑΝΩΝ - Σ.Ι.Φ.Ι ΚΟΦΙΝΑΦΑΦΑΛΙΕΙΟΝ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥΚυριακή27/05/1810:00
13.Α.Π.Σ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΥ - ΠΑΧ 2ΦΑΦΑΛΙΕΙΟΝ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥΚυριακή27/05/1810:30
4η αγωνιστική
14.ΚΛΑΣΣΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΝΙ 1 - ΠΑΧ 1ΦΑΦΑΛΙΕΙΟΝ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥΚυριακή27/05/1811:00
15.Σ.Ι.Φ.Ι ΚΟΦΙΝΑ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 3ΦΑΦΑΛΙΕΙΟΝ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥΚυριακή27/05/1811:30
16.ΠΑΧ 2 - Α.Π.Π.Σ ΗΡΑΚΛΗΣ ΘΥΜΙΑΝΩΝΦΑΦΑΛΙΕΙΟΝ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥΚυριακή27/05/1812:00
17.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 2 - Α.Π.Σ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΥΦΑΦΑΛΙΕΙΟΝ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥΚυριακή27/05/1812:30
Προ Τζούνιορ Β΄ Όμιλος
(1η αγωνιστική)
ΑγώναςΓήπεδοΗμέραΗμ/νίαΏραΔιαιτητέςΑποτέλεσμα
18.ΘΥΕΛΛΑ ΧΑΛΚΕΙΟΥΣ - Π.Σ. ΑΙΑΝΤΑΣ ΧΙΟΥ 2017ΦΑΦΑΛΙΕΙΟΝ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥΣάββατο26/05/1817:00
19.ΚΑΝΑΡΗΣ/ΟΜΗΡΟΣ - Α.Ε. ΚΥΒΕΛΗ-ΛΕΩΝΦΑΦΑΛΙΕΙΟΝ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥΣάββατο26/05/1817:30
20.ΚΛΑΣΣΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΝΙ 2 - ΠΑΧ 3ΦΑΦΑΛΙΕΙΟΝ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥΣάββατο26/05/1818:00
21.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 1 - ΘΥΕΛΛΑ ΧΑΛΚΕΙΟΥΣΦΑΦΑΛΙΕΙΟΝ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥΣάββατο26/05/1818:30
2η αγωνιστική
22.Π.Σ. ΑΙΑΝΤΑΣ ΧΙΟΥ 2017 - Α.Ε. ΚΥΒΕΛΗ-ΛΕΩΝΦΑΦΑΛΙΕΙΟΝ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥΣάββατο26/05/1819:00
23.ΠΑΧ 3 - ΚΑΝΑΡΗΣ/ΟΜΗΡΟΣΦΑΦΑΛΙΕΙΟΝ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥΣάββατο26/05/1819:30
24.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 1 - ΚΛΑΣΣΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΝΙ 2ΦΑΦΑΛΙΕΙΟΝ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥΣάββατο26/05/1820:00
3η αγωνιστική
25.Π.Σ. ΑΙΑΝΤΑΣ ΧΙΟΥ 2017 - ΠΑΧ 3ΦΑΦΑΛΙΕΙΟΝ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥΚυριακή27/05/1809:30
26.ΘΥΕΛΛΑ ΧΑΛΚΕΙΟΥΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 1ΦΑΦΑΛΙΕΙΟΝ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥΚυριακή27/05/1810:00
27.ΚΛΑΣΣΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΝΙ 2 - ΚΑΝΑΡΗΣ/ΟΜΗΡΟΣΦΑΦΑΛΙΕΙΟΝ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥΚυριακή27/05/1810:30
28.Α.Ε. ΚΥΒΕΛΗ-ΛΕΩΝ - ΠΑΧ 3ΦΑΦΑΛΙΕΙΟΝ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥΚυριακή27/05/1811:00
4η αγωνιστική
29.ΚΑΝΑΡΗΣ/ΟΜΗΡΟΣ - Π.Σ. ΑΙΑΝΤΑΣ ΧΙΟΥ 2017ΦΑΦΑΛΙΕΙΟΝ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥΚυριακή27/05/1811:30
30.ΘΥΕΛΛΑ ΧΑΛΚΕΙΟΥΣ - ΚΛΑΣΣΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΝΙ 2ΦΑΦΑΛΙΕΙΟΝ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥΚυριακή27/05/1812:00
31.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 1 - Α.Ε. ΚΥΒΕΛΗ-ΛΕΩΝΦΑΦΑΛΙΕΙΟΝ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥΚυριακή27/05/1812:30

Σημείωση: Η τεχνική επιτροπή διατηρεί το δικαίωμα για κάθε αλλαγή που κρίνεται απαραίτητη.